Bursa Kına ve Bekarlığa Veda Mekan ve Fiyatları

Bursa Açık Hava Kına Mekanları

Güzel havaların tadını çıkaracağın bir kına gecesi hayal ediyorsan, Yeşil Bursa’nın açık hava mekanlarını değerlendirebilirsin. Şehir birbirinden farklı kapasite ve konseptlerdeki kır bahçelerine ev sahipliği yapıyor. Bu mekanları daha çok Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım’da bulmak mümkün. Tabii diğer ilçelerde de kır bahçeleriyle karşılaşabilirsin. Konumuna ve davetlilerinin yoğun olarak yer aldığı bölgelere göre bir tercih yapabilirsin.

Özellikle yaz aylarında gerçekleştirmeyi planladığın kına gecen için açık davet alanları ideal olacaktır. Bursa’daki birçok kapalı mekan açık alanlarıyla da hizmet veriyor. Bu kısımlardan yararlanarak bahar ve yaz aylarında olumsuz hava koşullarından etkilenmeden kına geceni gerçekleştirebilirsin. Ayrıca farklı davet alanlarıyla hizmet veren mekanların kapalı salonlarını yedek olarak tutup tutmadıklarını sorabilirsin.

Bursa’da Kapalı Kına Mekanı Alternatifleri

Konuk listene ve istediğin konsepte göre değişiklik gösteren kapalı mekan alternatiflerini Bursa’da bulabilirsin. En sık tercih edilenler arasında ise düğün salonlarının yer aldığını söyleyebiliriz. Klimalar ve iklimlendirme sistemleri ile donatılmış salonlarda ferah organizasyonlara imza atılabilir. Ayrıca düğün salonlarında farklı ihtiyaçların doğrultusunda değerlendirebileceğin çeşitli kına paketleriyle de karşılaşabilirsin.

Salonda kına gecesi gerçekleştirecek çiftler daha uygun fiyatlı olan Bursa sosyal tesislerini de değerlendirebilir. Kına gecelerine modern bir dokunuş yapmak isteyen gelin adayları için kulüp ve davet alanı seçenekleri de mevcut. Tabii bu tip mekanlarda da hizmet paketlerinden yararlanarak ya da dışarıdan organizasyon firmasıyla anlaşarak farklı konseptler hazırlatabilirsin.

Bursa’daki pek çok otel hem açık hem de kapalı alanları ile faaliyet gösteriyor. Görkemli balo salonlarında konseptli kına gecesi gerçekleştirmeyi düşünüyorsan, Bursa otelleri oldukça ideal mekanlardan. Dört dörtlük bir organizasyon için Bursa kına salonları da tercih edilebilir. Kına evleri olarak da adlandırılan bu mekanlar, hazır temaya sahip bir dekorasyon ile hizmet veriyor.

Bursa’da kına yapılacak mekanlar arasında restoran ve kafeleri de görebilirsin. Davetli sayısının yoğun olmadığı butik çaplı bir kına gecesi hayal ediyorsan, tam senlik! Yemek ve ikram servisinin mevcut olması sayesinde de bu hizmetler için dışarıdan firma aramaya gerek duymayabilirsin. Ayrıca Bursa söz ve nişan mekanlarının birçoğunda kına gecelerinin de organize edildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Kapalı mekanların avantajından yararlanarak dört mevsim boyunca davetlerini gerçekleştirebilirsin. Açık davet alanlarının da mevcut olduğu mekanlarda ise organizasyon tarihindeki hava koşullarına göre karar verebilirsin. Ayrıca olumsuz hava koşulları söz konusu olduğunda hangi önlemleri aldıklarını da sormanı öneririz. Kapalı mekan alternatifleri ile sıklıkla İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde karşılaşabilirsin.

Bursa Kına Mekanlarından Hangi Hizmetleri Alabilirsin?

Bursa kına organizasyonu kapsamında farklı kına paketlerine yer veren mekanlar mevcut. Bu paketler daha çok gelin adaylarının talep ve beklentileri doğrultusunda şekilleniyor. Ayrıca mekan türüne göre de hizmetlerin sayısı ile çeşidi değişiklik gösteriyor. Fakat bir düğün salonu ya da kır bahçesi gibi bir davet mekanıyla anlaştığında genel olarak alacağın hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

Saydığımız standart hizmetlere organizasyon içerisinde yer vermeyen mekanlar olabileceği gibi, daha fazla imkanın bulunduğu mekanlarla da karşılaşabilirsin. Örneğin, otellerde daha kapsamlı hizmetleri bulabilirsin. Konforlu odalarda hazırlanma ve gelin hamamı gibi avantajlardan faydalanabilirsin. Restoran ve kafelerde geniş hizmet yelpazesine sahip paketlerin pek mevcut olmadığını söyleyebiliriz. Böyle bir durumda Bursa kına organizasyon firmalarından yardım alabilirsin.

Bursa Bekarlığa Veda Mekanları

Bursa bekarlığa veda organizasyonları için keyifli mekan alternatifleri sunuyor. Genellikle çiftin arkadaşlarının düzenlediği bu partilerde müzikli eğlence ön planda oluyor. Özel olarak alkollü etkinlikler için barlar ve kulüpler ideal bir tercih olabilir. Küçük bir meyhanede hem çalgı çengili hem de samimi bir organizasyon düzenleyebilirsin. Otellerin veya kır bahçelerinin havuz başı davet alanlarını kiralamayı da düşünebilirsin.

Bursa Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Bursa kına organizasyon fiyatları, mekan türünden kişi sayısına kadar pek çok değişkene bağlı olarak belirleniyor. Örneğin sosyal tesislere daha makul fiyatlar talep edilirken, otelde gerçekleştireceğin kına gecesi için yüksek bir bütçeye sahip olman gerekebiliyor. Hizmet çeşidi ve sayısına dair farklılıkları olan paketler arasında da fiyat değişiklikleri ile karşılaşmak mümkün.

Yemekli kına veya bekarlığa veda partisinin kişi başı üzerinden hesaplandığı düşünüldüğünde, ana yemek seçiminin de fiyat farkı yaratacağını söyleyebiliriz. Kına gecelerinde çerez ve meşrubat gibi ikramları seçerek daha uygun fiyatlar ödeyebilirsin. Ekstra hizmetlerin ayrıca ücretlendirildiğini de belirtmiş olalım. Bekarlığa veda partilerinde ise alkollü içecek tercihi fiyatları doğrudan etkileyecektir.

Bursa Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Bazı gelin adayları kalabalık bir kına merasimi planlarken, bazıları ise kız kıza ve samimi bir organizasyon düşünüyor olabilir. Hiç merak etme, Bursa’da kına için küçük mekanlar ile geniş çaplı salon ve bahçeleri kolaylıkla bulabilirsin. Özellikle de yaz aylarında gerçekleşecek kalabalık organizasyonların için 750-1.000 ve 1.000-2.000 kişilik kır mekanlarını düşünebilirsin.

Butik çaplı kına gecelerine ev sahipliği yapabilen 200-300 kişilik kapalı mekanların yanı sıra, 500-750 kişilik düğün salonları, sosyal tesisler ve kulüpler de mevcut. Nispeten daha az sayıda konuk ile gerçekleşen bekarlığa veda organizasyonlarında ise 50-100 kişilik mekanlar değerlendirilebilir. Bursa’da 50 kişiden başlayıp 3.000 kişiye kadar misafir ağırlayabilen çok sayıda mekan seçeneğini inceleme şansın var diyebiliriz.

Bursa kına ve bekarlığa veda gibi davet mekanları konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Kriterlerine uygun bir yer bulmak, filtreleme araçlarımız sayesinde oldukça kolay. Özellikle de kına organizasyonlarında konseptten davet akışına kadar birçok farklı detay bulunuyor. Eksiksiz bir gece için aradığın profesyonel hizmeti veren mekanlara sayfamız üzerinden ulaşabilirsin. Sana özel fiyat tekliflerini almayı unutma!

Tüm Şehirler Kına ve Bekarlığa Veda Mekan