Antalya Kına ve Bekarlığa Veda Mekan ve Fiyatları

Antalya’da Kına Gecesi Nerede Yapılır?

Antalya’nın hemen hemen her ilçesinde davet ve etkinlik mekanlarını bulmak mümkün. Böylelikle konumuna yakın alternatifleri de değerlendirebilirsin. Farklı bir atmosferi ve eğlencesi olan kına geceleri için ise Antalya’daki farklı mekan türlerini inceleyebilirsin. Davet alanları özellikle de Alanya, Kaş, Konyaaltı, Manavgat ve Muratpaşa gibi tatil beldelerinde yoğun olarak yer alıyor.

Havuz başı davet alanları, lüks salonlar, butik restoranlar ve daha fazlası… Antalya kına yerlerini araştırmaya başladığında pek çok seçenekle karşılaşacaksın. Mekan seçiminde öncelikli olarak organizasyon tarihini ve konseptini gözetmeni öneririz. Çünkü açık ve kapalı davet alanlarının birçoğu farklı tarzlara sahip. Görkemli bir kına merasimi gerçekleştirebileceğin gibi, modern havaya bürünmüş kına gecesi de yapmak isteyebilirsin.

Kış aylarında ya da olumsuz hava koşullarının organizasyonun için bir risk olmasını istemediğin yaz mevsiminde Antalya’daki kapalı mekanları tercih edebilirsin. Bu mekanlar arasında otelleri, düğün salonlarını, kulüpleri, restoranları ve sosyal tesisleri bulabilirsin. Ilık yaz akşamlarında gerçekleşecek kına geceleri için ise saydığımız mekanların açık alanları ya da kır bahçeleri epey ideal!

Antalya Kına Gecesi Mekanları Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

Kına mekanına daha kolay karar vermenin püf noktaları var. Örneğin, organizasyonuna kaç kişiyi davet etmeyi düşünüyorsun? Ortalama cevaba ulaştıktan sonra beğendiğin mekanları kapasiteleri doğrultusunda elemeye başlayarak daha ilk adımda zamandan tasarruf edebilirsin. Davetlilerini kapalı bir mekanda ağırlamayı düşünüyorsan, yetkililere klima ve havalandırma sistemlerinin olup olmadığını sorabilirsin. Böylelikle herkes için ferah bir ortam sağlayabilirsin.

Mekanın konumu hem çiftler hem de davetlileri için oldukça önemli. Özellikle de kuaförde hazırlanacak gelin adaylarının organizasyon saatine stressiz bir şekilde yetişebilmeleri için ev, kuaför ve mekan arasındaki uzaklık dengesini iyi ayarlamak gerekebilir. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayacak davetlilerin için merkezi bir nokta seçmeye özen gösterebilirsin. Şehrin dışında kalan mekanların servis imkanı sunup sunmadıklarını öğrenebilirsin.

Anlaşmayı düşündüğün kına mekanları ile sundukları olanakları detaylı bir şekilde görüşmende fayda var. Organizasyon gününde bir sorun yaşamamak için hazırladıkları paketler dahilinde alabileceğin hizmetleri öğrenebilirsin. Örneğin, bindallı ya da kaftan temin ediyorlar mı? Kına yakma töreni için gerekli tüm aksesuarları sağlıyorlar mı? Farklı konsept seçenekleri var mı? Bu tip sorular sorarak mekanları değerlendirebilirsin.

Standart bir kına paketi dahilinde; kına tahtı, süsleme, DJ, ikram servisi, kına takımı, kına tepsisi, davul şov gibi genel hizmetleri bulabilirsin. Farklı konseptler için Antalya kına organizasyon firmalarıyla anlaşabilirsin. Bunun için mekanın dışarıdan iş birliklerine açık olması gerekiyor, bilgin olsun. Eğer kına gecenden önce gelin hamamı yapmak istiyorsan, bu hizmeti kampanyalı fiyatlarla sunan Antalya otelleriyle görüşebilirsin.

Antalya Kına Mekanlarının Fiyatları Uygun mu?

Kına mekanları Antalyalı çiftler için her bütçeye hitap eden çeşitliliğe sahip. Özellikle de beklenilen standart hizmetleri sunan konsept kına mekanları ve düğün salonlarının uygun fiyatlı paketlerinden yararlanabilirsin. Antalya kına organizasyon fiyatları daha çok konsept doğrultusunda değişse de mekan türü ve hizmetler de toplam tutarları etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor.

Antalya’da en yüksek başlangıç fiyatlarını talep eden mekanlar arasında oteller ve kulüpleri görebilirsin. Tabii bu mekanların daha makul fiyatlı alternatifleri de şehrinde mevcut. Kuruyemiş ve meşrubat ikramının yer aldığı paketleri tercih ederek ekonomik bir kına gecesi yapabilirsin. Geniş menülü davet düşünüyorsan, kırmızı etli menüler için beyaz etlilere göre daha yüksek fiyat talep edildiğini söyleyebiliriz.

Antalya Bekarlığa Veda Mekanları

Son yıllarda evlenecek çiftler tarafından talebin gittikçe arttığı bekarlığa veda partileri ile karşılaşıyoruz. Geleneksel bir organizasyon istemeyenlerin sıklıkla tercih ettiği bu partiler daha çok yakın arkadaşlarla birlikte gerçekleştiriliyor. Bol eğlenceli bir organizasyon için Antalya bekarlığa veda partisi mekanları farklı opsiyonlar sunuyor. Örneğin, gece mekanı, meyhane ya da havuz başı davet alanlarını düşünebilirsin.

Antalya Bekarlığa Veda Mekanlarının Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Mekan kiralamadan, davetli sayın kadar rezervasyon yaptırmayı düşünüyorsan, fiyatları belirleyen ikramlar ve içecekler oluyor. Bekarlığa vedanda alkollü içecek servis edilmesini istiyorsan, kişi başı fiyatlarda artış olacaktır. Bunun için limitli ve limitsiz içecek seçeneklerini değerlendirebilirsin. Hafif atıştırmalıklar ya da kokteyl menüleri için ise yemekli organizasyonlara göre daha uygun fiyatlar ödeyebilirsin.

Antalya Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Antalya’da kına ve bekarlığa veda organizasyonların için davetli sayına uygun olan birçok mekanı bulabilirsin. Ağırlıklı olarak küçük çaplı gerçekleşen bekarlığa veda partileri için 50’den az ya da 50-100 kişilik butik oteller ve restoranları hem merkezi noktalarda hem de tatil beldelerinde bulabilirsin. Daha kalabalık gerçekleşecek partilerin için de 200-300 kişilik mekanlar mevcut.

Kına organizasyonlarına aile ve arkadaşlar da dahil olduğundan, davetli sayısı yoğun olabiliyor. Fakat hiç merak etme, Antalya’da 2.000 kişiye kadar konuk ağırlayabilen geniş salonlar ve kır bahçeleri yer alıyor. Kına geceni kapalı salonda yapmak istiyorsan, 400-500 kişilik mekanlara yönelebilirsin. Otellerin ve kır mekanlarının da kapasite yelpazesi epey geniş.

İster kına gecesi ister bekarlığa veda partisi düzenle, Antalya’da bu organizasyonların için hummalı çalışmalar yürüten mekanlar sana yardım sağlayacak! Davetini unutulmaz kılacak firmalara sayfamız üzerinden erişim sağlayabilirsin. Nasıl konseptler hazırladıklarını ve hangi hizmetleri sağladıklarını öğrenerek daha kolay ve doğru bir karar verebilirsin. Beğendiğin mekanların sayfalarındaki formu doldurup sana özel ücretsiz fiyat teklifini almayı unutma deriz!

Tüm Şehirler Kına ve Bekarlığa Veda Mekan