İzmir Kına ve Bekarlığa Veda Mekan ve Fiyatları

İzmir’de Kına Gecesi Nerede Yapılır?

Ege’nin incisi İzmir, yaz turizminin favori şehirlerinden! Burada doğa ve deniz manzarasının tadını çıkarabileceğin mekanlar da yer alıyor. Eğer kına geceni kapalı bir mekanda yapmak istiyorsan, hemen hemen her ilçede İzmir düğün salonlarını bulabilirsin. Renklerin cümbüş yarattığı, konsept ve süslemelere dair her şeyin sağlandığı kına evlerini de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.

İzmir’de kına gecesi organizasyonları için kır bahçeleri de oldukça ön planda. Kır mekanlarının yoğun olduğu Balçova, Bornova, Buca, Çeşme, Menemen ve Seferihisar ilçelerindeki alternatifleri değerlendirebilirsin. Butik çaplı gerçekleştirilecek olan kına gecelerinde ise hem ikram servisi hem de organizasyon konusunda iş birliklerine açık olmalarının avantajıyla, Konak ve Karşıyaka’daki cafe ve restoranlar uygun olacaktır.

İzmir Kına Mekanlarının Özellikleri ve Dikkat Etmen Gerekenler

Kına gecenin hangi tarza sahip olmasını istiyorsun? Bu soruya vereceğin cevap seçeceğin mekanın konumundan, çeşidine kadar etkileme gücüne sahip. Örneğin, kına gecen için yaz mevsimini düşünüyorsan, İzmir kına gecesi mekanları arasından açık hava davet alanlarını tercih edebilirsin. İhtişamlı kına tahtı minder ve cibinlikleriyle birlikte çim alanın üzerinde yer alabilir; kendini saray sultanları gibi hissedebilirsin!

Halihazırda düğün organizasyonlarının gerçekleştiği kır mekanlarının birçoğu kına paketleriyle de hizmet veriyor. Standart kına süslemesi konusunda için rahat olabilir. Fakat mekanın konsept seçenekleri haricinde bir tema ve dekorasyon istiyorsan, İzmir kına organizasyon firmalarından destek alabilirsin. Bunun için mekan yetkililerinin dışarıdan iş birliklerine açık olup olmadıklarını öğrenmende fayda olacaktır.

Restoran, cafe gibi açık ve kapalı davet alanları ile hizmet veren butik mekanlarda aynı günde tek organizasyon yapıldığından, iki alanı da kullanmayı teklif edebilirsin. Böylelikle olumsuz hava koşullarından etkilenmeden organizasyonuna devam edebilirsin. Mekanın davet alanları aynı günde iki farklı etkinliğe ev sahipliği yapabilecek kapasitede ise ani yağışlara karşı kapalı alanlarını yedek olarak tutup tutmadıklarını sorabilirsin.

Çoğunlukla kuru pasta ve meşrubat ikramı yapılan ya da kokteyl türünde gerçekleşen kına gecelerinin yanı sıra, geniş menülü davetler de popülerleşmeye başladı. Tercihin bu yönde olacaksa kendi mutfağı ile hizmet veren mekanları tercih edebilirsin. Ayrıca İzmir kına gecesi organizasyonları kapsamında kumda Türk kahvesi ya da konseptine göre Osmanlı şerbeti ikram edebilen mekanlar mevcut.

İzmir’de kına gecesi organizasyonuna ait özel aksesuarlar paket dahilinde kiralanabiliyor. Kaftan / bindallı, kına takımı, kına tepsisi, kına mumu, nedimeler için kaftan, tef gibi gerekli tüm imkanları mekan bünyesinde alabilirsin. Bu aksesuarların haricinde ekstra taleplerin olursa, fiyat farkı ödeyerek ya da bir organizasyon firmasıyla anlaşarak temin edebilirsin.

İzmir Bekarlığa Veda Partisi Mekanları

İzmir bekarlığa veda organizasyonları konusunda farklı fikirlere ev sahipliği yapıyor. Partin hangi konseptte olursa olsun, doğru mekanı bulabileceğin alternatifler mevcut. Örneğin, teknede bekarlığa veda İzmir’in sıcak yaz mevsiminden yararlanmak ve masmavi denizin keyfini çıkarmak isteyen çiftler için harika bir seçenek! Şehrin karmaşasından uzak, yakın arkadaşlarınla birlikte sabahın ilk ışıklarına dek eğlence… Kulağa harika gelmiyor mu?

Daha görkemli bekarlığa veda organizasyonları için İzmir otelleri tercih edilebilir. Ayrıca otellerin, kır bahçelerinin ve kulüplerin havuz başı davet alanlarında kokteylli bir bekarlığa veda partisi düzenleyebilirsin. Restoran ve meyhanelerde ise çalgılı çengili bir davet verebilirsin. Bu organizasyonların düzenlendiği birçok mekanda alkollü içecek servisi de mevcut oluyor. Limitli ve limitsiz alkollü içecek seçeneklerini değerlendirebilirsin.

İzmir Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Fiyatları

İzmir kına gecesi mekanlarının fiyatlarındaki değişikliğe öncelikli olarak mekan türü, konsept ve organizasyon paketleri neden oluyor. Elbette yaz ve kış dönemlerinin etkisini de göz ardı edemeyiz. Mekanlara talebin daha az yoğun olduğu kış aylarında indirimli fiyatlardan yararlanmak mümkün. Aynı şekilde ekonomik bir kına gecesi için hafta içi organizasyonlarını da tercih edebilirsin.

Yemekli kına gecelerinde seçeceğin menüye bağlı olarak kişi başı fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Kırmızı etli menüler, beyaz etlilere göre daha yüksek fiyatlı, aklında olsun. Kına paketlerinin içeriği ise ödeyeceğin toplam tutarlar için en büyük etken. Kına tahtını değiştirmek, dans ekibindeki nedimelerin sayısını arttırmak ya da farklı aksesuarlar kullanmak istersen, mekanlar fiyat farkı talep edebilir.

Bekarlığa veda partileri, kına organizasyonlarına göre nispeten az davetli ile gerçekleştiğinden, daha uygun fiyatlı olabiliyor. Fakat burada da organizasyonun türü oldukça önemli. Örneğin, lüks bir tekne partisi için mekan kiralama, yemek / kokteyl servisi, alkollü içecekler, DJ gibi masraf kalemlerine ek ücret ödeyebilirsin. Ayrıca davet mekanlarıyla ünlü Çeşme’de bekarlığa vedalar için yüksek fiyatlar talep edilebilir.

İzmir Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Kapasiteleri Nasıl?

İzmir’deki mekanların kapasite yelpazesi oldukça geniş. İzmir’de 50’den az kişiyle oldukça özel bir davete imza atabileceğin gibi, 3.000 kişi kapasiteli bir mekanda kalabalık organizasyona da ev sahipliği yapabilirsin. Çeşme’deki butik oteller bekarlığa veda partileri için oldukça uygun. Kır bahçeleri, otellerin balo salonları, sosyal tesisler ve düğün salonlarında davetli sayısının yoğun olduğu bir kına gecesi düzenleyebilirsin.

İzmir kına organizasyonları ve bekarlığa veda partileri bakımından çeşitlilik sunan bir şehir. Sayfamız üzerinde yer alan tüm mekanları inceleyerek organizasyonunu hangi tarzda yapmak istediğine karar verebilirsin. Ayrıca konumuna yakın ilçeleri ve fiyat aralığını belirleyebileceğin filtreleme araçları sayesinde sana en uygun mekanları listeleyebilirsin. Detayları öğrenmek ve ücretsiz fiyat teklifi almak için firma sayfalarına tıklamayı unutma!

Tüm Şehirler Kına ve Bekarlığa Veda Mekan