Adana Kına ve Bekarlığa Veda Mekan ve Fiyatları

Adana Kına Gecesi Mekanlarının Özellikleri

Adana’da kına yapılacak yerler arasında birbirinden farklı mekanları görebilirsin. Etkinlik merkezlerinden, kır bahçelerine kadar birçok seçenek şehrinde mevcut. Bu mekanlarda halihazırda düğün ve davetler için hizmet verildiğinden, kına gecesi organizasyonlarında da özenli çalışma yürütülüyor diyebiliriz. Adana kına mekanları, geçmişten günümüze modern dokunuşlara uğrayarak gelen kına geceleri için çiftlerin isteklerini ön plana alarak bir organizasyon yürütüyor.

Organizasyonunu yapacağın mevsim seçeceğin mekan üzerinde etkili olacaktır. Hiç merak etme, Adana kına yerleri arasında açık ve kapalı davet alanlarını bulabilirsin. Hatta açılır kapanır tavanlı bir mekan tercih ederek olası olumsuz hava koşullarını hiç dert edinmeden gecenin keyfini çıkarabilirsin. Eğer kına geceni kış aylarında yapmayı planlıyorsan, ısı dengesinin dikkate alındığı bir mekan tercihi yapabilirsin.

Yaz aylarında kır bahçeleri keyifli bir alternatif. Ayrıca kır mekanları farklı temalar oluşturmak için de ideal. Eğer tamamen konseptli bir yer istiyorsan, Adana kına evi mekanlarını değerlendirebilirsin. Bu mekanlar çoğunlukla kına organizasyonları için özel olarak hizmet veriyor. Haliyle kına paketlerinin içerisinde de birçok hizmete sahip olabiliyorsun. Kına mekanlarını ağırlıklı olarak Seyhan ve Çukurova ilçelerinde bulabilirsin.

Adana Kına Gecesi Organizasyonları ve Dikkat Etmen Gerekenler

Mekanların kına paketleri içerikleri birbirlerinden farklı olabiliyor. Adana kına organizasyonları için de öncelikle iki farklı seçenekten bahsedebiliriz. İlk olarak mekan ücreti dahilinde hizmet alabilirsin. İkincisi ise sadece davet alanını kiralayıp hizmetler için farklı firmalardan destek alabilirsin. Örneğin, yemek servisi için catering firmalarıyla, süslemeler için ise Adana kına organizasyon şirketleri ile anlaşabilirsin.

Özellikle de mekan türleri arasında hizmet çeşitliliğiyle karşılaşmak mümkün. Düğün salonunda ya da kır bahçesinde yapacağın bir kına organizasyonunda beklediğin tüm standart hizmetleri alabilirsin. Fakat Adana otelleri gibi ayrıcalıklı avantajların mevcut olduğu mekanlarda gelin hamamı gibi ekstra hizmetler alabileceğin kapsamlı paketleri de bulabilirsin. Ayrıca mekanların iş birliklerine açık olması halinde organizasyonunu dışarıdan alacağın hizmetlerle de destekleyebilirsin.

Geleneksel bir kına gecesi için sunulan paket içeriklerinde; davul şov, kına takımı, kına tepsisi, kına yakma merasimi, kına müzikleri ve standart süslemeleri yer alıyor. Bazı mekanlarda Türk kahvesi ikramı ya da davetlilere dağıtılacak hediyelik kuru kınalar da mevcut. Sağlanılan aksesuarlar sana yeterli gelmezse, mekanlara aksesuar kiralama imkanlarının olup olmadığını sorabilirsin.

Kına gecesi organizasyonunun dolu dolu geçmesini istiyorsan, bir alışveriş listesi oluşturmana da yardımcı olabiliriz. Shakira kemeri, tef, zil, gelin / damat maskeleri, kına tacı, kına mendili gibi aksesuarlar alarak hem eğlencenin dozunu arttırabilir hem de keyifli fotoğraf kareleri için imkan yaratabilirsin. Ayrıca bir kına ekibi kiralayarak koreografili bir dans gösterisi yapabilirsin.

Adana Bekarlığa Veda Mekanları

Adana bekarlığa veda mekanları, farklı tarzlarda gerçekleştirilecek davetler için çeşitli seçenekler sunuyor. Örneğin, yakın arkadaşlarınla birlikte bol kahkahalı ve yer yer dans etmeli yemekli bir organizasyon düşünüyor olabilirsin. Bunun için çalgı çenginin ya da müzik sisteminin olduğu meyhane ve restoranlar uygun bir tercih olacaktır. Dilersen, alkollü içecek servisinin yapıldığı mekanlara da göz atabilirsin.

Adana gece mekanlarında geçecek organizasyonlar için mekanı tamamen kiralamana gerek kalmıyor. Davetli sayısı kadar rezervasyon yaptırarak eğlencenin tadını çıkarabilirsin. Bekarlığa veda aksesuarlarını temin ederek fotoğraf karelerini renklendirebilirsin. ‘Team bride’ dövmeleri, ’Bride to be’ kuşağı ve tacı, renkli gözlükler, yazılı balonlar, tavan süsleri ve otrişler gibi parti malzemeleri yardımcı olacaktır.

Bekarlığa veda partileri için oteller, kır bahçeleri ve kulüpler de sıklıkla tercih edilen yerlerden. Özellikle havuz başı davet alanına sahip mekanlar epey popüler. Kalabalık partilere ev sahipliği yapabilmeleri de büyük bir artı. Ayrıca bu mekanların alan genişliği sayesinde fotoğraf köşeleri yaratabilir, hatta fotoğraf kabini gibi farklı ve yaratıcı fikirlerini de uygulayabilirsin.

Adana Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

Adana’da kına organizasyonları için çok yüksek rakamlar talep edilmese de başlangıç fiyatlarını ve dolayısıyla ödeyeceğin toplam tutarı etkileyecek faktörlerin etkisi yadsınamaz. Eğer bir kına evi, otel ya da düğün salonu tercih edeceksen uygun fiyatlı yemeksiz paket alternatiflerinden yararlanabilirsin. Böylelikle kuruyemiş ve meşrubat servisi, DJ, süsleme, fotoğraf ve video çekimi gibi standart hizmetleri alabilirsin.

Yemekli organizasyonlarda ise fiyatlandırma kişi başı üzerinden yapılıyor. Seçtiğin menü ve paket ise net rakamlarda farklılık yaratıyor. Örneğin, beyaz etli menü alternatiflerinde kırmızı etlilere göre daha uygun başlangıç fiyatlarıyla karşılaşabilirsin. Yemekli organizasyon yapan mekanlar hizmet ve menülerin değiştiği çeşitli kına paketleri sunabiliyor. Adana kına organizasyon fiyatları hem taleplerine hem bütçene hitap ediyor diyebiliriz.

Bekarlığa veda partilerinde ise daha çok alkollü içecek ve hafif atıştırmalıklar ikram ediliyor. Tercihin bu doğrultuda olursa alkollü içeceklerin direkt olarak kişi başı fiyatlarına etkisi olacağını söyleyebiliriz. Bu durumda bütçene uygun olarak limitli ve limitsiz içecek seçeneklerini değerlendirebilirsin. Ayrıca bekarlığa veda organizasyonları daha küçük çaplı gerçekleştiğinden makul rakamlara dilediğin gibi bir parti yapabilirsin.

Adana Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Davetli sayına uygun olacak şekilde büyük bir salon ya da daha butik olan cafe ve restoranları tercih edebilirsin. Özellikle de konuk sayısının yoğun olduğu organizasyonların için 750-1.000 kişi kapasiteli otelleri ve düğün salonlarını şehrinde bulabilirsin. Adana’da kına organizasyonları için 200 kişiden başlayıp 750 kişiye kadar davetli ağırlayabilen farklı mekan türleri mevcut.

Kafe, restoran ve meyhanelerde kapasite sayısı ağırlıklı olarak 100-200 kişi civarında. Bu mekanlarda hem butik bir organizasyon şeklinde gerçekleşecek kına gecesi hem de yakın arkadaşlarla yapılacak bir bekarlığa veda partisi planlayabilirsin. Eğer davetli sayın daha da az olacaksa 50’den az ya da 50-100 kişilik davet alanlarını da değerlendirebilirsin.

Adana’da kına gecesi ve bekarlığa veda partisi için elverişli birçok mekan var. Sadece biri için mekan bakıyor olabileceğin gibi, her iki organizasyonu da gerçekleştirmek istiyor olabilirsin. Hem taleplerinin karşılandığı hem de davetlilerinin rahat edebileceği ‘o’ mekanı bulmak hiç zor değil. Sayfamızda yer alan mekanları hemen incelemeye başla, beğendiğin firmaların sayfaları üzerinden ücretsiz fiyat teklifini al!

Tüm Şehirler Kına ve Bekarlığa Veda Mekan