İzmir Tarihi Mekanlar ve Fiyatları

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

İzmir’deki Tarihi Düğün Mekanlarını Nerede Bulabilirsin?

Tarihi Pergamon antik kentini de içine alan Bergama, tarihi hava solumak isteyen çiftler için birebir. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bornova’da ise köşk ve villaları bulabilirsin. Karşıyaka, Konak ve Çeşme ilçelerinde deniz manzaralı mekanlar da yer alıyor. Özellikle de Alaçatı’daki konak ve otellerde modern dokunuşlara sahip nostaljik bir düğün yapabilirsin!

İzmir Tarihi Düğün Mekanı Alternatifleri ve Özellikleri

Tarih boyunca önemli bir yeri olan İzmir’de eski yapılar restore edilerek davet ve etkinlik sektörüne kazandırılıyor. Özellikle de köşklerde tarihi dokuyu tamamen hissedebilirsin. Kökeni yıllar öncesine dayanan İzmir tarihi köşklerinin açık ve kapalı davet alanlarını tercih edebilirsin. Aynı şekilde konaklar ve hanların da nostaljik bir yanı bulunuyor.

Taş ya da ahşap detaylı otellerin açık davet alanlarını ya da restoran bölümlerini düğün törenin için değerlendirebilirsin. Genellikle butik kapasiteli olan bu mekanlarda konaklamalı özel etkinlikler gerçekleştirilebilir. Ayrıca otopark, vale, konforlu odalarda hazırlanma gibi ayrıcalıklı imkanlardan da yararlanabilirsin. Düğün konseptin için farklı seçenekler sunacaklarını, çözüm ortaklarıyla detaylı bir çalışma yapacaklarını da söyleyebiliriz.

Manzaranın göz alıcı olduğu konumlarda yer alan İzmir tarihi yerleri dış çekim için de ideal yerlerden. Nikah törenin öncesinde kendi çalışmak istediğin ya da mekanın anlaşmalı olduğu bir çekim ekibiyle düğün albümün için fotoğraflarını çektirebilirsin. Lüks organizasyonlara imza atmak isteyen İzmirli çiftler için tarihi mekanlar uygun bir seçenek olacaktır.

Halihazırda çeşitli etkinlikler düzenlenen tarihi yapılarda belirli organizasyon paketleri mevcut oluyor. Birçoğunda düğünün için gerekli olan tüm hizmetleri alabiliyorsun. Yemekli, yemeksiz ve kokteylli davetlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsin. Özellikle çözüm ortaklarıyla çalışan mekanlarda süslemeden orkestraya kadar imkan sağlanıyor. Dışarıdan iş birliklerine açık olan yerlerde İzmir düğün organizasyon şirketleriyle anlaşabilirsin.

İzmir’deki Tarihi Yerlerde Dikkat Etmen Gerekenler

Organizasyonunu İzmir tarihi düğün mekanlarında yapmak isteyen çiftlerin, öncelikli olarak davetli sayısına uygun kapasiteye sahip bir davet alanını tercih etmesini öneririz. Böylelikle olası masa ve sandalye yetmezliğini de önleyebilirsin. Tabii senin ve konuklarının konumuna yakın bir mekan da kolay ulaşım imkanı sağlayacaktır. Eğer şehrin merkezinden bir tık uzak bir yer düşünüyorsan, davetlilerin için servis kiralayabilirsin.

İzmir’deki tarihi mekanların dekorasyonu birbirinden farklı. Tarzını yansıtan davet alanlarına yönelebilirsin. Genellikle standart konsept sunulsa da farklı süsleme seçenekleri sunan yerler de mevcut. Ayrıca mekanın düğün paketlerinde almak istediğin tüm hizmetlerin yer aldığından emin olmanı tavsiye ederiz. Eğer değişiklik yapmak istediğin detaylar olursa fiyat farkı mevcut olabilir, aklında olsun.

İzmir Tarihi Düğün Mekanları İçin Gelinlik ve Damatlık Modelleri

İzmir’deki tarihi mekanlar arasından görkemli ya da sade bir alan tercihi yapabilirsin. Tabii gelinlik ve damatlık modeli de buna göre şekillenecektir. Eğer nostaljik bir mekan istiyorsan, dantel veya saten kumaşlı vintage gelinlikler tam sana göre olacaktır. Saç aksesuarları, zarif eldivenler ve kısa topuklu ayakkabılar ile görünümünü tamamlayabilirsin. Özellikle köşk düğünlerinde smokinler ideal bir tercih.

Gösterişli tarihi mekanlar için kabarık ya da prenses modelleri de düşünebilirsin. Düğün töreninde yaz mevsiminin tadını çıkarmak istiyorsan, açık davet alanlarında kuğu gibi süzüleceğin gelinlikleri değerlendirebilirsin. İnce askılı, düşük omuzlu ya da balık etekli gelinliklerle de oldukça zarif ve şık görünebilirsin. Klasik model damatlıklarla harika bir uyum yakalanabilir.

İzmir Tarihi Düğün Mekanları Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

İzmir tarihi düğün mekanları için çoğunlukla yüksek başlangıç fiyatları talep ediliyor. Genellikle davet alanı kiralama ücreti dahilinde organizasyon hizmeti de sağlandığından paket fiyatlarından yararlanabilirsin. Düğününün yemekli, yemeksiz ya da kokteylli olup olmamasına göre ödeyeceğin toplam tutarlar değişiklik gösterebilir. Menü seçiminde ise kişi başı fiyatlar ön planda oluyor.

Seçilen menü fiyatları davetli sayısıyla çarpılıyor. Örneğin, 300 kişilik düğünün için kişi başı ortalama bir fiyat talep ediliyorsa, 500 kişilik organizasyonda fiyatlar, paketler doğrultusunda daha da düşebilir. Alkollü bir etkinlik planlıyorsan, limitli ve limitsiz seçenekler arasında yapacağın tercihin toplam ücreti direkt olarak etkileyeceğini söyleyebiliriz. Çözüm ortaklarıyla ya da dışarıdan firmalardan destek alacaksan ayrı bir bütçe ayırman gerektiğini söyleyebiliriz.

İzmir’de Düğün Yapılabilen Tarihi Mekanların Kapasiteleri

İzmir tarihi düğün mekanları geniş kapasite yelpazesine sahip. Tabii farklı davet alanlarına sahip mekanlarda da kişi sayısı değişecektir, aklında olsun. Özellikle de 50-100 kişilik küçük yerlerde butik çaplı ve samimi düğün organizasyonlarını gerçekleştirebilirsin. Köşk ve konaklarda ise 200-300 ya da 500-750 kişilik farklı kapasitelerle karşılaşabilir; kalabalık organizasyonların için tercih edebilirsin.

İzmir’de tarihi düğün yapmak isteyen çiftlerin seçebileceği farklı mekan alternatiflerini derledik. Zevkine, bütçene, davetli sayına ve dilediğin imkanlara uygun davet alanlarını bulunduğun sayfa üzerinden inceleyebilirsin. Ayrıca daha önce düzenledikleri organizasyonları da firma galerilerinden inceleyebilirsin. Yapman gereken tek şey, kriterlerini belirlemek. Beğendiğin mekanlardan sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini almayı unutma!

Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları