İstanbul Tarihi Mekanlar ve Fiyatları

İstanbul’daki Tarihi Düğün Mekanları ve Özellikleri

Uzun bir tarihe tanıklık eden ve medeniyetler beşiği olan İstanbul’daki görkemli tarihi yapılarda düğün organizasyonunu gerçekleştirebilirsin! Konaklama, davet ve etkinlikler için restore edilerek hizmete açılan tarihi mekanlarda büyülü bir atmosfer eşliğinde dünyaevine girebilirsin. Şehrin farklı birçok noktasında bulabileceğin saraylar, yalılar, köşkler, kasırlar ve otellerin açık ve kapalı davet alanlarını tercih edebilirsin.

Eski İstanbul’daki yerleşimlerin yoğun olduğu Fatih, Beyoğlu, Üsküdar ve Beşiktaş’ta birbirinden farklı mekan alternatiflerini bulabilirsin. Ayrıca Beykoz, Avcılar, Fatih, Kadıköy ve Sarıyer’deki mekanlarda deniz kenarında bir düğün planlayabilirsin. Hem davet alanlarının görünümü hem de enfes manzara ile birlikte tarihi mekanlarda dış çekimini yapma imkanına da sahipsin.

Nostalji ile bütünleşen romantik ortam ile hemen hemen her mekanda karşılaşıyoruz. Tarihi düğün mekanları İstanbul’un en güzel konumlarında nefes kesici manzaralara da sahip olduğundan, farklı bir deneyim yaşatıyor diyebiliriz. Özellikle de saraylar ve yalıların yüksek tavanlı balo salonları oldukça ihtişamlı bir görünüme sahip. Altın tonlarıyla donatılan davet alanlarının her köşesinde şıklığı ve asaleti fark edebilirsin.

Yemyeşil çim alanlarında zarafet dolu konseptlerle karşılaşabilirsin. Ayrıca İstanbul düğün yalılarında yapılan organizasyonlara Boğaz manzarasının eşlik ettiğini de belirtelim. Hatta birçoğunun kendi iskelesi bulunduğu için düğün alanına tekneyle unutulmaz bir giriş yapabilirsin. Eski mimari yapılar olan otellerde daha çok kapalı alanlar bulunmakla birlikte, teras ya da açık davet alanlarının mevcut olduğu seçenekler de var.

Düğününü müzede yapmak ister miydin? Davetler ve organizasyonlara kapılarını açan otomobil müzesi sayesinde hem senin ve hem de konuklarının unutamayacağı bir geceye imza atabilirsin. Birçok tarihi mekanda şehrin kalabalığından uzaklaşmak mümkün. Fakat Adalar’da daha bir başka! Büyüleyici atmosfer içerisindeki göz alıcı süslemeler, doğal güzelliklerle buluşarak enfes bir uyum yakalıyor diyebiliriz.

Osmanlı hanedanlığına ev sahipliği yapan köşklerdeki tarihi dokuyu hissedebilirsin. Bu mekanlar için tüller, danteller, eldivenler gibi zarif detaylara sahip vintage tarz gelinlikler harika bir seçim olacaktır. Mevsim şartları doğrultusunda köşklerin geniş bahçelerini de düğün alanın olarak tercih edebilirsin. Açık hava alanları için tertemiz doğasıyla koruları da düşünebilirsin.

İstanbul’da Tarihi Düğün Mekanlarından Hangi Hizmetleri Alabilirsin?

İstanbul tarihi düğün mekanları daha çok lüks organizasyonlar ile ön plana çıkıyor. Haliyle zengin hizmet paketleri ve ayrıcalıklı imkanlara sahip olabiliyorsun. Konforlu odalarında makyöz ve kuaförünü de getirerek rahatlıkla hazırlanmana imkan sağlıyorlar. Profesyonel anlaşmalı çözüm ortakları sayesinde dilediğin hizmeti alabilirsin. Kendinden ihtişamlı olan davet alanlarında oldukça şık aksesuarların kullanıldığı görkemli bir süsleme hazırlanıyor.

Ses, sahne ve ışık sistemleri kurulumu yapılarak eğlence için ortam yaratılıyor. İster mekanın müzisyenleriyle istersen de kendi çalışmak istediğin orkestra ve sanatçılarla anlaşabilirsin. Fotoğraf ve videolar için tarihi mekanların anlaşmalı ekiplerinden destek alabilirsin. Ayrıca otopark, vale, konaklama gibi özel hizmetlerden de yararlanabilirsin. Karşılama elemanları, deneyimli davet ekipleri ile organizasyonun kusursuz geçebilir.

İstanbul Tarihi Mekanlarında Düğün Yapmayı Planlıyorsan Nelere Dikkat Etmelisin?

Tarihi mekanlar arasında farklı alternatifler mevcut. Birçoğunun farklı davet alanları olduğu için hem yaz hem kış mevsimi için rahatlıkla tercih edebilirsin. Olumsuz hava koşullarının söz konusu olması aklını mı karıştırıyor? Risksiz bir davet için kapalı alanlarını da senin için hazır olarak tutan bir mekanı tercih edebilirsin. Aynı zamanda tarzına hitap etmesi de oldukça önemli.

İstanbul’da düğün yapılan yalılar, köşkler, saraylar ve farklı mekan türlerini şehrin dört bir yanında bulabilirsin. Fakat senin ve davetlilerinin konumuna yakın olan bir yer tercih ederek herkes için kolay ulaşım imkanı sağlayabilirsin. Ayrıca düğün gecesinde konaklayabileceğin bir mekan arıyorsan, balayı odalarının hazırlandığı tarihi otelleri düşünebilirsin. Hizmet paketi içeriklerinin yeterli olduğundan da emin olmak isteyebilirsin.

İstanbul Tarihi Düğün Mekanları Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Tarihi düğün mekanlarının genellikle büyük bir bütçe gerektirdiğini söyleyebiliriz. Örneğin, İstanbul yalıda düğün fiyatlarını farklı faktörler etkiliyor ve oldukça yüksek fiyatlar talep ediliyor. Yemekli ve kokteylli organizasyonlarda fiyat farkı mevcut. Kişi başı üzerinden hesaplanan bu lüks düğünlerde seçtiğin menü ile kişi sayısı çarpılıyor. Beyaz etli menülerin, kırmızı etlilere göre daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Alkollü etkinlikler için de uygun olan tarihi düğün mekanlarında limitli ve limitsiz alkollü içecek servisleri arasından yapacağın tercih fiyatları doğrudan etkiliyor. Ayrıca mekan bünyesinde ekstra hizmetler yararlanmak istersen, ayrıca ücretlendirileceğini söyleyebiliriz. Anlaşmalı çözüm ortakları ya da dışarıdan firmalarla çalışmayı planlıyorsan da ek bir bütçe ayırmanı tavsiye ederiz.

İstanbul Tarihi Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

İstanbul’da 50 kişiden az davetli ağırlayabilen mekanların yanı sıra, 1.000 kişilik kalabalık etkinliklerini düzenleyebileceğin tarihi yerleri de bulabilirsin. Ayrıca mekanların farklı açık ve kapalı alan kapasiteleri olabiliyor, aklında olsun. Konuk sayısının yoğun olacağı düğün organizasyonları için 750-1.000 kişilik mekanlar uygun olacaktır. Daha samimi bir etkinlik için 100-200 kişilik davet alanlarını tercih edebilirsin.

Krallıklara, hanedanlıklara ev sahipliği yapmış olan İstanbul’un dört bir yanında tarihi yapılara rastlayabilirsin. Düğününün hem nostaljik hem de şık bir atmosfere sahip olmasını istiyorsan, sayfamız üzerinden davetlere kapılarını açan tarihi mekanları inceleyebilirsin. Filtreleme araçlarını kriterlerin doğrultusunda kullanarak sana en uygun olan firmaları listeleyebilirsin. Beğendiğin mekanlarla iletişime geçmeyi ve sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini almayı unutma!

Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları