Antalya Kulüpler/Davet Alanları ve Fiyatları

Antalya’daki Kulüpler ve Davet Alanları

Maviyle yeşili buluşturan manzarası ile Antalya, yoğun nüfusunun yanı sıra düğün planlayan çiftleri farklı illerden de misafir eden bir şehir. Antalya düğün davet alanları, deniz kenarındaki pozisyonları ile özellikle yaz düğünlerinin vazgeçilmezi oluyor. Mekanlar bütün şehre yayılmakla beraber en çok Aksu, Alanya, Kemer ve Muratpaşa ilçelerinde yoğunlaşıyor.

Antalya kulüpler ve davet alanlarının sunduğu farklı manzara seçenekleri ile öne çıkan bir şehir. Deniz manzarası, en özel ve en popüler manzara olarak karşımıza çıkıyor. Deniz manzaralı mekanların çoğunluğu Muratpaşa ilçesinde yer alıyor. Ada manzarası sunan mekanlar da bu bölgede mevcut. Sıcak aylarda tercih edilen diğer seçenekler de kır, bahçe ve park manzaraları.

Antalya davet alanlarının sunduğu opsiyonlar burada da bitmiyor. Tarihi yerler ve kale manzarası sunan mekanlar, son yıllarda oldukça revaçta. Eğer aklında şehir merkezine yakın bir düğün varsa da merak etme; panoramik şehir manzaralı davet alanları, fotoğrafların için şık bir arka plan sunacaktır. Havuz başı düğünler de Antalya kokteyl düğün mekanları arasında oldukça yaygın.

Sıcak iklimi ve serin kışları ile Antalya açık hava kokteyl mekanlarının birçoğu dört mevsim hizmet veriyor. Yalnızca açık alan sunan firmaların yanı sıra kapalı salonlar ve hem açık hem kapalı alan bulunduran işletmeler de oldukça yaygın. Seçeceğin düğün teması, giymek istediğin gelinlik, misafir sayın ve planlanan tarihteki hava durumu yapacağın seçimi etkileyecektir.

Antalya kulüpler davet alanları geniş kapasitelere sahip. Ortalama bir mekan 450’ye yakın misafir ağırlayabiliyor. Misafir sayısının düşük olduğu butik bir düğün organizasyonu istiyorsan Kaş ilçesine yönelmeni öneriyoruz. Ancak aklında kalabalık bir düğün varsa, 2 bine yakın kapasiteleriyle Kepez ve 3 bine ulaşabilen misafir sayısıyla Aksu’da bulunan mekanları inceleyebilirsin.

Antalya Davet Alanları Fiyatlarını Nelere Göre Belirliyor?

Antalya kulüpler ve davet alanları fiyatları, harcamak istediğin rakamlar ne olursa olsun istediğin türde mekanları bulabileceğin bir aralığa sahip. Oldukça cep dostu rakamlarla davet alanı ayarlayabilen Kemer ve Kepez ilçelerindeki mekanlar, bütçen düşükse de yardımına koşuyor. Eğer kenara ayırdığın bütçe yüksekse, ekstra hizmetleri ve geniş kapasiteleriyle Konyaaltı ve Muratpaşa’daki davet alanlarına yönelebilirsin.

Antalya uygun davet alanı ararken, farklı menü seçeneklerine göz atabilirsin. Her bütçeye uygun çeşitli menüler arasından sana uygun olanı seçebilirsin. Kokteyl menüleri her zaman yemek menülerinden daha uygun rakamlara geliyor, ancak kendi içlerinde farklı fiyatlara alabileceğin kokteyl paketleri de mevcut. Beyaz et menüleri genellikle kırmızı etten daha hesaplı oluyor.

Kulüpler ve davet alanları sana farklı hizmetler verebildiğinden, fiyatlarının da buna uygun olarak değiştiğini görüyoruz. Eğer ekstra servis veya konaklama hizmetlerinden yararlanırsan ödemen gereken miktar artıyor. Mekanların birlikte çalıştığı fotoğrafçılar ve organizasyon sorumluları ile anlaşmak, genellikle dışarıdan getireceğin yardımdan daha tasarruflu oluyor. Catering hizmeti veren mekanlara kendi firmanı getirmek de fiyatları arttırabiliyor.

Antalya düğün kokteyl mekanları fiyatlarını kişi sayısı üzerinden hesaplıyor. Tasarruf etmek istersen Alanya ve Kaş benzeri ilçelerde uygun fiyatlara butik bir düğün planlayabilirsin. Hafta içi planlanan düğünlerin çoğu zaman hafta sonundan daha uygun rakamlara gerçekleştiğini de hatırlatmak isteriz. Aynı şekilde yaz ve bahar mevsimlerinde gerçekleşen düğünler, kenara ayırman gereken bütçeyi yükseltebilir.

Birçok kulüp ve davet alanı, fiyatlandırma konusunda yanında oluyor. Bu nedenle sene içerisinde düzenlenen kampanyaları takip etmek, mekanlarla daha uygun fiyatlara anlaşman konusunda sana yardımcı olabiliyor. Erken rezervasyon ve peşin ödeme indirimleri de davet alanları arasında oldukça yaygın. Ayrıca konaklama hizmeti sunan mekanlar, indirimli ve daha uygun fiyatlarla odalarını hazır ediyor.

Antalya Düğün Davet Mekanlarının Sana Özel Hizmetleri

Antalya’da kokteyl yapılacak mekanlar birçok dekorasyon ve eğlence hizmetiyle karşımıza çıkıyor. Seçtiğin konsepte uygun süslenen mekan, misafirlerinin unutamayacağı uyumlu bir ortam yaratıyor. Suplalar, şamdanlar, mumlar ve çiçeklerle süslenebilen konuk masaları konsept içerisinde önemli bir yer tuttuğundan, birçok mekan örnek masa hizmeti ile her detayın istediğin gibi olacağından emin oluyor.

Antalya deniz kenarı davet alanları nefes kesen manzaralar sunarken, kır düğünü yapılabilecek bahçeler ve çim alanlar da esintili konumlarıyla sana Antalya’nın sıcağından kaçış olanağı sunuyor. Ancak kapalı alanlar da açık alanların ferahlığından geri kalmıyor. Kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlar, ortamı havadar yapıyor. Ayrıca açılır-kapanır tavanlar, balkonlar ve teraslar da sıkça görülüyor.

Düğün öncesindeki hazırlık süreci seni strese sokan noktalardan biri olabilir. Antalya davet mekanları bunu önlemek adına sana rahat rahat hazırlanabileceğin bir gelin odası veriyor. Klimalı odalarda hazırlanırken sıcaktan makyajın bozulmuyor ve istediğin zaman dinlenebiliyorsun. Sen hazırlanırken davet alanına ulaşan misafirlerinin de endişelenmesine gerek yok. Mekanların büyük çoğunluğu özel otopark ve vale servisi sağlıyor.

Antalya kokteyl mekanları sahne, ses ve ışık sistemlerinin kurulumunu senin için yapıyor. İsteğin üzerine siz büyük pistlerde dans ederken, DJ’ler müzik hizmeti sağlıyor. Mekanlar genellikle gece saat 01:00’de müzik hizmetini sonlandırıyor. Neredeyse her mekanda verilen bir hizmet ise profesyonel fotoğraf ve video çekimleri. Ancak dışarıdan fotoğrafçı getirebileceğin mekanlar da mevcut.

Kulüp ve davet alanlarının sunduğu yemek hizmetleri oldukça geniş. Yemek için alakart veya fiks menüler arasından dilediğini seçebiliyorsun. Mekanlar Akdeniz mutfağından esintileri masalara yansıtıyor. Kokteyl paketlerini tercih ediyorsan da aralarından seçebileceğin klasik kokteyl, pastalı veya ordövr menü seçenekleri bulunabiliyor. Menü tadımı ve isteğe göre menü değişikliği de mekanlar tarafından sunuluyor.

Antalya Davet Alanı Seçiminde Dikkat Etmen Gerekenler

Tüm Şehirler Kulüpler / Davet Alanları