Konya Nikah Sonrası Yemeği ve Fiyatları

Konya’da Nikah Sonrası Yemeği

Anadolu’ya has özellikler taşıyan Konya, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan bir şehir. Haliyle mutfağı da oldukça zengin. Muhteşem et yemeklerinden hamur işlerine kadar onlarca lezzeti ziyafetlerde buluşturuyor. Son zamanlarda kalabalık bir düğün töreni yerine, samimi atmosfere sahip nikah yemeği düzenleyecek çiftler de bu lezzetleri tadıp keyifli sohbet edebilecekleri Konya nikah sonrası yemek mekanlarını tercih ediyor.

Konya nikah sonrası eğlence fikirleri arasında et restoranları, balık restoranları, kafeler, otel restoranları gibi mekanlar bulunuyor. Şehirde ayrıca alkollü organizasyonların için mekanlar da bulabilirsin. Konya nikah sonrası yemek mekanlarının çoğu hem açık hem kapalı alana sahip. Mekanların birçoğunun açık alanında bahçe ve havuz da yer alıyor. Bazı mekanlar ise sadece kapalı alanda hizmet sunuyor.

Konya’da nikah sonrası yemek mekanları arayan çiftler, çok sayıda mekan arasından kolayca kendilerine uygun olanı bulabilirler. Şehirde çoğu mekan 100-200 kişilik kapasiteye sahip. Ancak daha butik organizasyonlar için 50 kişiden az kapasiteli mekanlar dahi bulunabiliyor. Konya’da nikah sonrası eğlence mekanları arasında 1.000-2.000 kişiye kadar konuk ağırlayabilen geniş davet alanı alternatifleri de mevcut.

En fazla Konya nikah yemeği mekanına sahip olan ilçeler ise Meram ve Selçuklu. Bu ilçeler ayrıca Konya’nın en merkezi ilçeleri olmaları nedeniyle kolay ulaşım imkanı sağlıyor. Doğa, bahçe ve kır manzaralı mekanlara ev sahipliği yapan bu iki ilçe dışında, Karatay’da da mekanlar bulunuyor. Konya nikah sonrası yemeği mekanlarının neredeyse hepsi merkezi konumlarda yer alıyor.

Konya Nikah Sonrası Yemek Fiyatları Her Bütçeye Uygun mu?

Konya nikah yemeği mekanları, büyük oranda ortalama fiyatlara sahip. Şehirde çok uygun fiyatlara sahip nikah sonrası yemek mekanları da bulunuyor. Şehirdeki mekanlarda fiyatlar kişi başı üzerinden hesaplanıyor ve ne kadar davetlin varsa toplam tutar o oranda artıyor. Kişi başı fiyatlar ise pek çok faktöre göre değişiklik gösteriyor.

Meram ve Selçuklu ilçesinde uygun bir aralıkta seyreden ve çiftlerin ceplerini yormayan mekanlar yer alıyor. Konya nikahtan sonra gidilecek mekanlar arasında yer alan Karatay ilçesindeki alternatifler ise ortalamada seyreden fiyatlar sunuyor. Şehirde oldukça uygun fiyatlarla tarihi manzaralı veya park manzaralı mekanlar bulabilmen mümkün. Ayrıca makul fiyatlar ödeyerek nikah yemeğini havuz başında da düzenleyebilirsin.

Konya nikah sonrası yemek organizasyonu fiyatlarında en belirleyici etken, seçeceğin yemek menüsü oluyor. Yemek menülerinde kırmızı etli yemekler veya lüks ve gurme lezzetler seçtiğinde fiyatta artış yaşanıyor. Beyaz etli yemekler ve maliyeti daha az olan lezzetler de çiftler için ekonomik seçenekler arasında yer alıyor. Menülere alkollü içecek eklediğinde ise talep edilen fiyat artıyor.

Konya’da nikahtan sonra yemek organizasyonunu hafta içi gerçekleştirirsen, hafta sonuna göre çok daha makul bir rakam ödeyebilirsin. Hafta içi menü fiyatlarında çoğunlukla indirim geçerli oluyor. Mekandan isteyeceğin ekstra hizmetler ise ödeyeceğin tutara yansıyor. Pek çok faktöre göre değişebilen fiyatları öğrenmek için en iyi yol, mekanlarla iletişime geçmek!

Konya Nikah Kutlama Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Pek çok Konya nikah sonrası eğlence mekanında gerekli hizmetler en iyi şekilde sağlanıyor. Mekanlar en özel gününü sorunsuz geçirmen için ellerinden geleni yapıyor. Nikah sonrası yemeği mekanlarında organizasyon sorumluları bulunuyor. Bu sorumlulara davetten önce her konuda danışabileceğin gibi oturma düzeni ve mekan süslemesi konusunda yardım da isteyebiliyorsun.

Konya nikah yemeği mekanlarında farklı şekillerde süslemeler yapılabiliyor. Eğer istersen, dışarıdan organizasyon firmalarından destek almana da izin veriliyor. Konya nikah sonrası müzikli yemek organizasyonlarında bazı mekanlar, haftanın belirli günleri fasıl ekipleri ile hizmet veriyor. Birkaç mekan ise orkestra desteği sağlıyor. Diğer Konya nikah yemeği mekanlarıysa gece boyu DJ’ler ile istediğin şarkıları çalıyor.

Konya nikah yemeği mekanları dışarıdan fotoğrafçı ve kamera ekibi getirmene de müsaade ediyor. Bu sayede en değerli anlarını ölümsüzleştirebiliyorsun. İstersen, civardaki iyi ekipler için organizasyon sorumlundan tavsiye de isteyebilirsin. Mekanlarda otopark bulunuyor ve konukların da ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Bazı mekanlar ayrıca vale hizmeti de veriyor. Müzik ve servis ise çoğunlukla 00:00’a kadar devam ediyor.

Konya’da enfes lezzetler mekanların şefleri tarafından özenle hazırlanıyor. Ana yemekte; etli ekmek, kebap çeşitleri, Konya pilavı Mevlana böreği gibi pek çok yöresel lezzeti konuklarına sunabiliyorsun. Yemeklerden sonra tatlı çeşitleri de unutulmuyor. Pasta seremonisi yapılmasını da talep edebilirsin. Menüde değişiklik hakkı tanıyor. Dilersen, kendi menünü de oluşturabilirsin. Servis ise mekanların ekipleri tarafından hızlıca yapılıyor.

Konya’da Nikahtan Sonra Yemek Mekanı Nasıl Seçilmeli?

Tüm Şehirler Nikah Sonrası Yemeği