Bursa Nikah Sonrası Yemeği ve Fiyatları

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Bursa’da Nikah Sonrası Yemeği

Doğal yaşam alanları ve güzellikleri ile göz önüne çıkan Bursa’da bulabileceğin birçok düğün mekanı var. Aynı zamanda Bursa’da düğün organizasyonu yerine nikah sonrası kutlamaları yapmayı tercih eden çift sayısı da her geçen gün artıyor. Yoğun bir yerli ve yabancı turist akışı olan şehir, çeşitli organizasyon mekanları ile dikkat çekiyor.

Bursa nikah sonrası eğlence mekanı alternatifleri, şehrin Nilüfer ve Osmangazi gibi merkezi ilçelerinde yoğunlaşıyor. Nilüfer’deki kutlama mekanları, ilçenin Özlüce ve Balat gibi ilçelerinde çok sayıda bulunuyor. Nilüfer’de hizmet veren davet alanları, bahçe manzaraları ile öne çıkıyor. Aynı zamanda Nilüfer’deki mekanlara, belediyenin sunduğu toplu taşıma araçları ile rahatça ulaşma şansın var.

Bursa nikah yemeği mekanlarında doğayla iç içe bir davet düzenlemek istersen, Osmangazi’ye yönelebilirsin. Osmangazi’de bulunan mekanlar; orman, kır ve doğa manzaralarına karşı bir kutlama yapmanı mümkün kılıyor. Aynı zamanda Osmangazi mekanları, Bursa’nın engin tarihini de davetlerine taşıyor. Davet alanları arasında eski konaklar ve Osmanlı mutfağıyla hizmet veren mekanlar bulunuyor.

Deniz esintili bir mekanda kutlamanı gerçekleştirmek istersen, Mudanya’daki seçenekleri değerlendirebilirsin. Bursa’da deniz kenarı mekanlar arayan çiftler genelde bu ilçeyi tercih ediyor. Davet alanları, panoramik deniz görüntülerine karşı romantik yemekler düzenlemene olanak sağlıyor. Aynı zamanda yaz sezonundaki davetlerin için geniş teraslarını kullanımına açan mekanlar da Mudanya’da karşına çıkıyor.

Bursa nikah sonrası yemek mekanlarının neredeyse hepsi şehrin merkezinde bulunuyor. Bununla birlikte şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzak davetler düzenlemek isteyen çiftler de var. Bu çiftler, İznik gibi merkeze yakın ilçelerdeki mekanları tercih edebiliyor. Göl kenarı seçenekleri de sunan mekanlara ulaşım, özel servisler veya şehir otobüsleri ile gerçekleştirilebiliyor.

Bursa Nikah Kutlama Mekanlarının Sunduğu Hizmetler

Bursa nikahtan sonra gidilecek mekanlarda çeşitli hizmet paketleri hazırlanıyor. Bu paketlerin ortak yönü ise mekanların tecrübeli ekiplerle üst düzey hizmetler vermesi. Mekanlar, samimi bir nikahtan sonra sıcak atmosferli bir kutlama için güler yüzlü elemanlarla beraber çalışıyor. Kutlama mekanlarındaki; karşıma hostesleri, servis elemanları ve aşçılar, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmeni önemsiyor.

Bursa nikah sonrası yemek organizasyonu düzenlemeyi düşünüyorsan, paketler buna yönelik olarak ayarlanıyor. Yemekli davetleri ağırlayan mekanlar, zengin menüleri kendi mutfakları ile hazırlamayı tercih ediyor. Bununla birlikte aklında belirlediğin bir catering firmasıyla çalışman da bazı davet alanlarında mümkün oluyor. Yemekli davetler için hazırlanan menüleri, organizasyonundan önce tatma şansı ise neredeyse her mekanda var.

Bursa’da nikah sonrası müzikli yemek organizasyonu düzenlemek isteyen çiftleri, geniş repertuarlı profesyoneller bekliyor. Müzikli yemeklere ev sahipliği yapan davet alanlarının çoğunun anlaşmalı olduğu sanatçılar bulunuyor. Genelde orkestralar ile canlı müzik performansları sunulan mekanlarda dilersen; solistlere, DJ setlerine veya yerel gruplara da yer verebiliyorsun. Aynı zamanda fasıl hizmeti de seçeneklerin arasında yer alıyor.

Bursa nikah sonrası eğlence mekanları, davet alanlarını aklındaki konsepte göre süsleyebiliyor. Mekanlar, dekorasyon konusunda yetersiz kaldıkları yerde senin için organizasyon firmaları getiriyor. Dilersen, önceden görüştüğün bir firmayla da mekanları süsleyebiliyorsun. Küçük davetlilerini de unutmayan mekanlar, çocuklara özel oyun odaları hazırlayabiliyor. Park görünümü verilen odalarda animatör hizmetleri de talep edebilirsin.

Bursa nikah sonrası yemek mekanlarının neredeyse hepsi otopark ve vale hizmetleri vererek konukların için park etme sorununu ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda keyifli anlarını kaydetmek istersen senin için fotoğraf ve video çekim ekipleri mekanlara getiriliyor. Nikah töreninden sonra üstünü değiştirmek istersen, mekanların buna özel ayırdığı hazırlık odaları bulunabiliyor.

Bursa’da Nikahtan Sonra Yemek Uygun Fiyatlı mı?

Bursa nikah sonrası yemek fiyatları; Gemlik, İznik ve Mudanya’da çok avantajlı. Bu ilçelerde bulunan mekanların fiyatları, şehrin ortalamasının altında kalıyor. Böylece şehirde her bütçeye göre bir nikah sonrası eğlence düzenlemek mümkün oluyor. Nilüfer ve Osmangazi, popülerlikleri sayesinde geniş fiyat aralıkları sunuyor. Karacabey, Kestel ve Yıldırım ilçelerinde bulunan mekanlar da uygun fiyatlarla hizmet veriyor.

Bursa nikah yemeği düzenlemek isteyen çiftleri çeşitli menüler bekliyor. Seçeceğin menüye göre ödemen gereken fiyatlarda değişiklikler görüyoruz. Örneğin; mekanların kavurma ve köfte gibi yemeklerden oluşan kırmızı et menüleri genelde daha maliyetli oluyor. Bununla birlikte beyaz et alternatifleri her zaman daha uygun rakamlarla karşına çıkıyor. Alkollü içecekler de fiyatları arttırıyor.

Müzikli yemek davetlerinde sunulan hizmetler, fiyatlara etki ediyor. Mekanların anlaşmalı olduğu profesyonel orkestralar, çok uygun rakamlarla hizmet veriyor. Davetinde başarılı bir solistin çıkmasını veya dışarıdan bir grupla anlaşmak istersen, kenara ayırman gereken bütçe artıyor. Ayrıca nezih davetlerin için kemancı ve piyanistlerle anlaşmak istersen de fiyatlar artıyor.

Bursa’da nikah sonrası yemeği düzenleyebileceğin tarihi mekanlar bulunuyor. Bazıları yüzyıllardır ayakta olan konaklar, tarihi dokularına zarar verilmeden restore ediliyor ve davetlerin için hazır hale getiriliyor. Konaklar; kubbeli salonlarını veya geniş bahçelerini davetlere açabiliyor. Tarihi bir mekanda kutlama yapmak istediğinde fiyatların yükseldiğini görüyoruz. Havuz başı alanlar sunan mekanlar da daha yüksek fiyatlar sunuyor.

Bursa’da her kapasitede bütçene uygun bir davet alanı bulman mümkün oluyor. Davet alanları kutlamaları kişi başı fiyatlar üzerinden hesaplanıyor. Ayrıca mekanlar, kapasitelerine göre fiyatlarını arttırmıyor. Aksine, yüksek kapasiteli davet alanlarının çoğu kişi başı fiyatlarını düşük tutuyor. Bu sayede 500 konuğa kadar olan kalabalık davetlerini uygun fiyatlarla düzenleme şansın oluyor.

Bursa’da Nikah Sonrası Eğlence Fikirleri

Tüm Şehirler Nikah Sonrası Yemeği