Balıkesir Nikah Sonrası Yemeği ve Fiyatları

Balıkesir’de Nikah Sonrası Yemeği

Hayatının en özel günlerinden biri olan evlilik, sevdiklerinle kutlamak isteyeceğin bir etkinlik. Ancak düğün organizasyonları sana göre değilse, alternatif olarak nikah sonrası yemek ve eğlence planlarına da yönelebilirsin. Balıkesir nikah kutlama mekanları sana tam olarak bu hizmeti sağlıyor. Evliliğini kutlarken sevdiklerinle güzel bir yemek yiyebilir; dans ederek eğlenebilirsin.

Eğer Balıkesir’de nikahtan sonra gidilecek mekanları araştırıyorsan, Ayvalık ve Merkez ilçelerinin listenin başında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu ilçeler en yüksek sayıdaki nikah yemeği mekanına ev sahipliği yapıyor. Ancak Edremit, Gömeç, Altıeylül, Karesi ve Bandırma ilçeleri de birçok mekanla seni yalnız bırakmıyor. Cunda Adası’nda yer alan Balıkesir nikah yemeği mekanları, çiftlerin ilgi ve övgüsünü topluyor.

Denize yakınlığı olan Balıkesir nikahtan sonra gidilecek mekanların birçoğunun masmavi bir deniz manzarasına sahip olmasını sağlıyor. Denize sıfır ve iskele üzerine kurulan yerler bulmak da mümkün. Bahçe ve doğa manzaralı mekanlar da çiftler arasında oldukça popüler. Şehir merkezindeki birçok mekan da bu manzaralardan eksik kalmıyor, aynı zamanda rahat ulaşımları ile de öne çıkıyor.

Evliliğini kutlayacağın Balıkesir nikah sonrası eğlence mekanını seçerken misafir kapasitesine göz atmayı unutmamalısın. 100 kişiden az etkinlikler için Merkez’deki alanlara yönelebilirsin. Şehir ortalamasını geçerek 500 kişiye kadar çıkabilen kalabalık etkinlikler düzenleyebileceğin yerler arasında Ayvalık ve Altıeylül ilçelerinin öne çıktığını görüyoruz. Mekanların çoğu hem açık hem kapalı alanlara sahip ve 4 mevsim hizmete hazır oluyor.

Balıkesir Nikah Yemeği Mekanları Ne Tür Hizmetler Sunuyor?

Balıkesir’de nikah yemeği düzenleyebileceğin kapalı alanlar, yüksek tavanlarıyla ferah bir ortam yaratıyor. Açılır-kapanır tavanlı salonların da son yıllarda revaçta olduğunu görüyoruz. Balıkesir nikahtan sonra yemek mekanları konsept oluşturma konusunda da yanında oluyor. Masalar, davetli sayısına uygun olarak düzenleniyor ve süsleniyor. Aklında özel bir konsept varsa, dışarıdan getirdiğin organizasyon sorumluları ile de çalışabiliyorsun.

Balıkesir nikah sonrası eğlence fikirleri arasında en popüler olanın restoran ve meyhanelerde fasıl düzenlemek olduğunu görüyoruz. Birçok mekanda bulunan organizasyon sorumluları sahne, ses ve ışık kurulumu sizin için yapıyor, size de eğlenmek kalıyor. Birçok mekanda kesintisiz canlı müzik hizmeti sunuluyor. İster yemek yerken şarkılara eşlik edebilir istersen de geniş pistlerde gece boyu dans edebilirsin.

Balıkesir nikah sonrası eğlence faslını erken bitirmek istemiyorsan, endişelenmene gerek yok. Mekanların büyük çoğunluğu geç saatlere kadar müzik ve yemek hizmetine devam ediyor. Kutlama süresinde biriktireceğin anılar da getireceğin fotoğrafçıların lenslerine yansıyor. Birçok mekanın sahip olduğu özel otoparklar, sen ve konuklarını rahatlatıyor. Otopark hizmeti olmayan mekanlara da toplu taşımayla kolay şekilde ulaşılabiliyor.

Balıkesir nikah sonrası yemek mekanları genellikle yemek hizmetlerine yoğunlaşıyor. Çoğu mekan sana kokteyl hizmeti sunmuyor. Ancak aralarında seçebileceğin yemek seçenekleri çiftlerden övgü topluyor. Menüler genellikle meze, ana yemek ve tatlıdan oluşuyor. Önceden menü tadımı yapabilir, pakette istediğin değişiklikleri gerçekleştirebilirsin. Bazı mekanlar fiks menüler veya alakart seçimler dışında istediğin menüyü talep etmene de olanak sağlıyor.

Balıkesir Nikah Sonrası Yemek Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Balıkesir Nikah Yemeği Mekanlarını Seçmenin Avantajları

Balıkesir’de nikah sonrası yemeği yapabileceğin farklı mekan türleri var. En yaygın olan mekan tipini restoranlar oluşturuyor. Restoran başlığı altında spesifik olarak deniz ürünü servis eden balıkçılar da yer alıyor. Yine sıklıkla tercih edilen bir mekan tipi de meyhaneler olarak karşımıza çıkıyor. Müzik eşliğinde eğlencenin doruklarına varabileceğin bu mekanlar, hareketli grupların bir numaralı tercihi oluyor.

Nikah yemeği ve eğlenceni Balıkesir’deki mekanlarda yapmak sana birçok avantaj sağlıyor. Bunlardan en çok öne çıkanı mekanların denize olan yakınlığı diyebiliriz. Denize yakın olmak hem sana güzel bir manzara sağlıyor hem de tüketeceğin balık ve mezelerin tazeliğini garantiliyor. Mekanlar, o gün tutulmuş taze balıkları kullanıyor ve Balıkesir’in sunduğu geniş balık türü seçkisinden faydalanıyor.

Balıkesir’in imzasını taşıyan yemek türü mezeler olarak karşına çıkıyor. Mekanlar, her gün taze olarak hazırladıkları soğuk ve sıcak mezeleri nikah sonrası yemeği için sana servis ediyor. Ege mutfağının vazgeçilmezleri olan sıcak ot tabağı, kalamar, enginar dolma, karides mantısı, iç bakla ve deniz börülcesi gibi tabaklar usta şefler tarafından hazırlanıyor.

Deniz kenarı bir şehir olan Balıkesir sana birçok farklı konsept olasılığı da sunuyor. Doğanın mavisinden esinlenen birçok mekan; mavi, yeşil ve beyaz tonlarında dekorasyonlar kullanıyor. Deniz temasını desteklemek için deniz kabuğu şeklinde süslemeler sıklıkla tercih ediliyor. Bu konseptin vazgeçilmez objesi de inciler oluyor. Mekanlarda kullanılan inci süslemelerine uyan aksesuarlar seçerek kutlamanda bütünlük yakalayabilirsin.

Tüm Şehirler Nikah Sonrası Yemeği