Ankara Nikah Sonrası Yemeği ve Fiyatları

Ankara’da Nikah Sonrası Yemeği

Hayatın en anlamlı günleri, unutulmaz bir kutlamayla taçlandırılmayı hak ediyor. Nikah törenin de öyle! Nikahtan sonra ailen ve sevdiklerinle birlikte şahane bir kutlama yapmayı planlıyorsan, Ankara’da çok fazla mekan seçeneğin bulunuyor. Yemek ve müzik hizmetleriyle ön plana çıkan kutlama mekanlarının büyük bir kısmı Ankara’nın gözde ilçesi Çankaya’da yer alıyor.

Ankara'da nikahtan sonra gidilecek mekanların birçoğu; Altındağ, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören ve Yenimahalle’de bulunuyor. Bu ilçelerin yanı sıra; Akyurt, Çubuk, Haymana, Kazan, Mamak, Polatlı, Şereflikoçhisar ve Sincan’da da özel günlerini kutlayabileceğin mekanlar yer alıyor. Ankara’da nikah sonrası yemek yiyip eğlenebileceğin mekanlar, açık ve kapalı davet alanlarında çeşitli hizmetler sunuyor.

Ankara nikah yemeği mekanları; bahçede, göl kenarında, orman içinde veya havuz başında yer alıyor. Gölbaşı’ndaki manzaralı kutlama mekanları hem yaz hem de kış aylarında gerçekleştirilen organizasyonlar için sıkça tercih ediliyor. Kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlar da eğlenceli davetlere ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki kutlama mekanlarının neredeyse tamamı merkeze uzak olmayan yerlerde bulunuyor.

Butik konseptli bir nikah yemeği Ankara’da en güzel şekilde organize ediliyor. Şehirdeki nikah sonrası kutlama mekanları arasında küçük ve samimi organizasyonlar için ideal alan sağlayan yerler mevcut. Ankara nikah yemeği mekanlarının ortalama olarak 100-200 kişilik konuk kapasitesi bulunuyor. Gölbaşı’ndaki yüksek kapasiteli davet alanlarında bu sayı 2.000 kişiye kadar çıkıyor.

Ankara nikah sonrası müzikli yemek mekanları; kafede, meyhanede, villada, otelde ve restoranda hizmet veriyor. Ankaralı çiftler; aile yemeklerinde restoranlara, içkili kutlamalarda meyhanelere, yakın arkadaşlarla yapılan organizasyonlarda villalara, şık davetlerde ise otellere öncelik tanıyabiliyor. Nikah sonrası yemek mekanı seçimlerinde, davetlilerin yaş grupları ve çiftlerin ekstra önem verdiği hizmetler göz önünde tutuluyor.

Ankara Nikah Sonrası Yemek Mekanlarının Ücret Aralığı

Ankara nikah sonrası yemek organizasyonunu gerçekleştirebileceğin mekan alternatifleriyle dolu! Birbirinden farklı özelliklere sahip onlarca sayıda mekan, çiftler ve konukları memnun etmek için çabalıyor. Kutlama mekanlarının hizmet içerikleri her yerde aynı olmuyor. Hizmet ve olanaklar, düğün yemeği mekanlarının ücretlerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynuyor. Ankara nikah sonrası yemek fiyatları pek çok unsura göre değişebiliyor.

Ankara düğün yemeği mekanlarının birçoğu hizmetlerini cep yakmayan fiyatlara sunuyor. Ankara’da uygun, ortalama ve yüksek skalada seyreden fiyatlarıyla kendini gösteren birçok davet alanı bulunuyor. Menü seçimi, çiftlerin nikah sonrası yemek mekanlarına ödeyecekleri tutarı büyük oranda etkiliyor. Özel menüler yerine kutlama mekanlarının sunmuş olduğu sabit yemek listesinden yararlanmak daha uyguna geliyor.

Uygun fiyatlı bir düğün yemeği Ankara’da rahatlıkla organize edilebiliyor. Bütçe dostu düğün kutlama mekanları yoğun olarak Çankaya, Yenimahalle ve Gölbaşı’nda yer alıyor. Uygun fiyatlı yerlerin neredeyse tamamı butik konseptli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde konumlandırılan uygun fiyatlı ve büyük organizasyon restoranları, yüksek konuk ağırlama kapasiteleriyle ön plana çıkıyor.

Ankara nikahtan sonra yemek yiyip eğlencenin tadını keyifle çıkarabileceğin ortalama fiyatlı mekan alternatifleri de sunuyor. Fiyatları ne çok uygun ne de yüksek olan mekanlar, Çankaya ve Yenimahalle’de yer alıyor. Buradaki kutlama mekanlarının birçoğu 100-200 kişilik butik çaplı organizasyonlar düzenliyor. Ortalama fiyatlı Ankara nikah sonrası eğlence mekanları, en fazla 400 konuğu ağırlayabiliyor.

Çankaya’daki Kırkkonaklar, Ahlatlıbel, Söğütözü, Tandoğan ve Alacaatlı’da nikah sonrası yemek organizasyonunu düzenleyebileceğin mekanlarda fiyatlar ortalamanın üzerinde olabiliyor. Buradaki mekanlarda çiftler için birbirinden ayrıcalıklı hizmetler bulunuyor. Ankara’nın en huzurlu yerlerinden biri olan Gölbaşı İncek’te de yemekli kutlama mekanları, çiftlere lüks hizmetler sunuyor. İncek’teki açık hava mekanları arasında havuz başına sahip yerler de var.

Ankara Nikah Sonrası Yemek Mekanlarının Hizmet Çeşitliliği

Ankara Nikah Sonrası Yemek Mekanlarının Dekorasyon Tarzları

Ankara’da nikahını kutlayabileceğin birbirinden farklı mekan türleri bulunuyor. Nikah sonrası yemek mekanlarının öne çıkan dekorasyon tarzları değişiklik gösteriyor. Şehir genelinde kutlama mekanlarının birçoğu sade ve şık tarzda dekore ediliyor. Restoranların, otellerin, kafelerin ve meyhanelerin konseptleri aynı olmuyor. Ankaralı çiftler tarzlarını yansıtan kutlama mekanını tercih ederek huzur ve mutluluk duyabilecekleri organizasyonu da gerçekleştirebiliyor.

Ankara nikah sonrası eğlence mekanı opsiyonları arasında yer alan kafe ve meyhaneler, salaş tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Salaş kafe ve meyhaneler hem çiftler hem de konuklar için konforlu alanlar yaratmaya özen gösteriyor. Bu tarz mekanlarda; krem, kahverengi, yeşil ve mavi tonları sıkça kullanılıyor. Konforlu davet alanlarında ahşap dekorasyon ürünlerine de yer veriliyor.

Ankara’da nikah sonrasında yemek yiyip kutlama yapabileceğin mekanların büyük bir kısmını restoranlar oluşturuyor. Kutlamalarını yapabileceğin restoranların birçoğu fonksiyon odaklı olmasıyla kendini gösteriyor. Bu mekanlar, gereksiz detaylardan ve fazlalıklardan uzak olarak dekore ediliyor. Restoranlarda çok fazla süs eşyaları da kullanılmıyor. Genellikle koyu tonlara sahip davet alanlarında kahverengi mobilyalar yer alıyor.

Düğün yemeği organizasyonlarına ev sahipliği yapabilen Ankara otelleri; sade, klasik ve modern dekorasyon tarzlarını yansıtıyor. Kutlama organizasyon otellerinde, uzunlu kısalı kare ve yuvarlak masalar tercih edilebiliyor. Şehirdeki otellerin bir kısmının duvarlarında tablo ve aynalar bulunuyor. Otelleri; cam şamdanlar, zarif vazolar ve konsepte uygun renklerde seçilen çiçek buketleri süslüyor.

Ankara’daki nikah sonrası yemek mekanları, açık ve kapalı davet alanlarında hizmet veriyor. Kapalı salonlarda soğuk, açık davet alanlarında ise sıcak tonlar ön plana çıkıyor. Açık hava mekanları; otantik, etnik, bohem ve rustik tarzlara daha yakın oluyor. Mekanın tarzıyla eşleşen aksesuarlar, davet alanlarını güzelleştiriyor. Aydınlatma olarak fenerler, sarkıt lambalar ve peri led ışıkları kullanılıyor.

Tüm Şehirler Nikah Sonrası Yemeği