Adana Nikah Sonrası Yemeği ve Fiyatları

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Adana’da Nikah Sonrası Yemeği

Adana’nın renkli atmosferinde organizasyon yapmak oldukça eğlenceli. Oldukça gelişmiş bir şehir olan Adana’da her türlü mekanı bulabilirsin. Adana’nın hem denize pek çok kıyısının bulunması hem de birbirinden güzel gölleri sayesinde pek çok farklı ambiyansta düğün organizasyonunu gerçekleştirme fırsatın oluyor! Birbirinden şık mekanlar bulabileceğin Adana’da hayalindeki düğün yemeğini planlayabilirsin.

Adana’da düğün gibi büyük organizasyonlar yerine, daha samimi nikah sonrası yemekleri de sıklıkla tercih ediliyor. Daha uygun fiyatlarla ve daha az kişi ile gerçekleştirilen bu organizasyonlar ile dünya evine girişini oldukça eğlenceli bir şekilde sevdiklerin ve samimi arkadaşlarınla kutlayabilirsin. Çoğunlukla düğünlerden daha az organizasyon ve hazırlık gerektiren bu kutlamaları pek çok şekilde yapabiliyorsun.

Adana nikah sonrası eğlence fikirleri arasında en çok tercih edilenlerden biri restoran geceleri oluyor. Adana’nın enfes lezzetlerini konuklarına tattırabileceğin bu organizasyonlar için Adana’nın en ünlü mekanları hizmet veriyor. Adana nikah sonrası müzikli yemek organizasyonları için şehirdeki meyhaneler de sıklıkla tercih ediliyor. Şehirde ayrıca kafeler ve bistrolar da nikah kutlamalarını yapabileceğin yerler olarak hizmet veriyor.

İster alkollü ister alkolsüz yapabileceğin bu organizasyonlar için Adana nikah sonrası yemek organizasyonu mekanlarının çoğu hem açık hem de kapalı alan seçenekleri sunuyor. Bazı mekanlarda ise sadece kapalı alan bulunuyor. Birçok mekan ise açılır kapanır tavana sahip olmaları nedeniyle her türlü hava durumunda nikah kutlamanı gerçekleştirebilmeni sağlıyor.

Adana nikah sonrası arkadaşlarla eğlencen için gideceğin mekanların bahçeleri ise yemyeşil alanlar sunuyor. Kapalı alanların ise çok büyük bir kısmı kolonsuz olduğu için sevdiklerin seni her köşeden rahatlıkla izleyebilir. Şehirde en çok mekan Seyhan ilçesinde yer alıyor. Bu ilçe dışında Adana’nın en merkezi ilçelerinden biri olan Çukurova da çok fazla mekana sahip.

Adana’da nikah sonrası eğlence organizasyonunu düzenleyebileceğin diğer ilçeler ise; Karataş, Pozantı, Sarıçam, Yumurtalık, Yüreğir, Karaisalı, Ceyhan ve Adnan Menderes. Bu ilçeler, birbirinden şık organizasyonlara ev sahipliği yapan mekanlara sahip. Adana nikah sonrası yemeği mekanlarının neredeyse hepsi merkezi konumlarda bulunduğu için davetlilerin de rahatça ulaşım sağlayabiliyor. Ayrıca Adana’da ilçe içi ulaşım da oldukça gelişmiş.

Adana nikah kutlama mekanları arasında her çifte uygun bir davet alanı bulunabiliyor. Mekanların kapasiteleri değişiklik gösteriyor. Çoğu Adana nikah sonrası yemeği mekanı 100-200 arası davetli ağırlayabiliyor. Ayrıca şehirde 50-100 kişilik butik mekanlardan 750-1.000 kişiye kadar ağırlayabilecek büyük mekanlar da bulunuyor. Açık alana da sahip olan nikah sonrası mekanları genellikle daha yüksek kapasitelere sahip oluyor.

Adana Nikah Yemeği Mekanlarından Nasıl Hizmetler Alabilirsin?

Adana’da nikahtan sonra gidilecek mekanlarda ihtiyacına uygun organizasyon paketleri bulunuyor. Bu paketler çoğunlukla misafirlerine sunulacak yemekler üzerinden şekilleniyorlar. Farklı ana yemeklere sahip çeşitli düğün paketlerini bulabileceğin mekanlarda, ayrıca organizasyonun için özel hizmetler de sunuluyor. Bazı mekanlar, aperatiflerden oluşan tabakların servis edildiği kokteylli organizasyonlar yapmana da imkan sağlıyor.

Yemekli organizasyonların için mekanlarda sabit menüler mevcut. Adana’daki pek çok mekan, kendi istediğin lezzetleri içeren farklı menüler oluşturmana da izin veriyor. Çoğu restoran kebap ve et yemekleri üzerine yoğunlaştığı için Adana kebap veya şırdan gibi harika lezzetleri konuklarına tattırabileceğin menüleri seçebilirsin. Ayrıca mekanlarda kırmızı et dışında beyaz etli veya deniz mahsullü seçenekler bulunuyor.

Yemeklerin yanında ise mekanlar meşrubat seçenekleri sunuyor. Adana nikah sonrası yemek mekanlarında istersen menü tadımı da gerçekleştirip kararını ona göre verebilirsin. Ayrıca sabit menü sunan mekanlarda menüde değişiklik de gerçekleştirebilirsin. Birbirinden usta şefler tarafından taptaze malzemeler ve özenle hazırlanan menüler, servis ekipleri tarafından hızlıca konuklarına ikram ediliyor.

Adana nikahtan sonra yemek mekanlarında bulunan organizasyon sorumluları tarafından çok farklı süslemeler de gerçekleştiriliyor. Daha sade veya parti havasında bir süsleme isteyebilir veya dışarıdan organizasyon firmaları ile de çalışabilirsin. Mekanların organizasyon sorumlusu isteklerini dinleyerek elinden gelenin en iyisini yapıyor ve mutlu olmanı sağlıyor. Konuklarının araçlarını kolaylıkla park edebilecekleri otoparklar ise mekanlarda mevcut.

Adana nikah sonrası yemeği organizasyonun için dışarıdan fotoğrafçı da getirebilirsin. Mekanların neredeyse hepsi müzik için farklı alternatifler sunarak bu isteğini karşılıyor. Bazı mekanlar istediğin şarkıları DJ’ler ile çalabilirken, bazı mekanlarda ise şehrin ünlü sanatçıları sahne alabiliyor. Özellikle meyhanelerde ve şehirdeki pek çok restoranda haftanın belirli günleri fasıl hizmeti de veriliyor.

Adana’da Nikah Sonrası Yemek Fiyatları

Şehirde bulunan restoranlarda, meyhanelerde veya kafelerde çok uygun fiyatlı nikah kutlama yemekleri gerçekleştirilebiliyor. Düğüne kıyasla daha bütçe dostu bir organizasyon olan nikah sonrası yemeklerini Adana’da her mekanda çok uygun fiyatlarla gerçekleştirebiliyorsun. Mekanlar fiyatları çok aşağıdan başlatıyor ve çoğunlukla menü seçimine göre toplam rakam belirleniyor. Hesaplama kişi başı üzerinden yapıldığından davetli sayın belirleyici rol oynuyor.

Adana’da nikah sonrası uygun yemek mekanları her ilçede bulunuyor. Bazı mekanlarda fiyatlar biraz daha yukarıdan başlayabiliyor. Bu mekanların daha çok merkezi konumlarda yer alan lüks davet alanlarından olduklarını söyleyebiliriz. Adana’daki mekanlar, çok yüksek fiyatlar ödemene gerek kalmadan harika bir yemek daveti düzenliyor. Hafta içi organizasyonları ise hafta sonuna göre daha makul fiyatlı oluyor.

Menü fiyatları, ana yemeğin içeriğine göre değişiyor. Kırmızı etli menüler daha maliyetli olduğu için beyaz etli menülerden daha yüksek fiyatlı oluyor. Deniz mahsullü menülerde ise geniş bir fiyat aralığıyla karşılaşıyoruz. Ayrıca menüde ne kadar fazla yemek bulunuyorsa, fiyatta da bir o kadar artış yaşanıyor. Alkollü içecek tercihleri ise net rakamı arttırıyor.

Kuyu kebabı veya içli köfte gibi daha zor yapılan ve zahmetli yemekler de menüye eklenirse fiyatı arttırabiliyorlar. Sabit menüler daha ekonomik bir seçenek olurken, özel menüler biraz daha yüksek fiyatlı oluyor. Mekanlar zaman zaman, özellikle de düğün sezonu dışında, çiftlere müthiş fırsatlar sunuyor. Ayrıca erken rezervasyon yaptırarak da fırsatlardan yararlanabiliyorsun.

Adana Nikah Sonrası Yemeği Mekanları Nasıl Manzaralara Sahipler?

Tüm Şehirler Nikah Sonrası Yemeği